Media

Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach

Są w tej opowieści chwile piękne i trudne, są wielkie miasta i maleńkie wioski, są zielone doliny i ośnieżone szczyty. Są pot, krew i łzy. I jest coś więcej — są cztery łapy, para uszu i jeden mokry nos. Jest pies, i to właśnie on stanowi centralną oś tej historii.

Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach to opowieść o dwumiesięcznej pieszej wędrówce przez Himalaje Garhwalu, ale też o Indiach oglądanych oczami właścicieli czworonoga.

2014.05 (PL) HBO - 'Wataha'


Teaser

Plan zdjęciowy - XI w.

Pomimo słońca, dziś na planie było deszczowo i mgliście. Nadal podróżujemy przez karty historii, tym razem gdzieś w XI wieku, pomiędzy nową a starą wiarą...

2005.02.14 - Camio i Cheitan gwiazdami telewizji BBC

Kto może lepiej zagrać w filmie wilka niż typowy wilczak? To samo dotyczy szczeniaków tej rasy - nawet specjalista będzie miał problemy z rozróżnieniem. Właśnie z tego powodu nasze psy zwróciły uwagę polskich filmowców i producentów BBC. Początkowo miały grać 3 psy, ale stanęło na dwóch szczeniaczkach, którym przypadły role głównych bohaterów. O ich przygodach napiszemy wkrótce trochę bardziej obszernie:

2005.10.22-25 - Zdjęcia do filmu 'Summer Love' (PL)

Jakiś miesiąc temu dostałam telefon z Warszawy. Wiadomość brzmiała: ponownie potrzebujemy wilczaka do filmu. Wymagania 'standardowe', czyli spokojny i nieagresywny charakter pozwalający na pracę z psem, pies ma znosić zabiegi charakteryzatora, dobrze czuć się na planie wśród kamer i robić to, co chce reżyser...

Ale tym razem dodatkowo miał on do złudzenia przypominać wilka (bo miały być kręcone zbliżenia) i umieć kuleć.

Subskrybuje zawartość